Gülkentkart Başvuru Hakkında Bilgilendirme
Şartlar & Sözleşme

 1. Kişiselleştirilmiş Gülkentkarta ait işlemler, kişinin kendisi veya birinci derece yakını tarafından takip edilir. Diğer şahıslara işlem yapılmaz.
 2. Kişiselleştirilmiş Gülkentkart işlemleri için istenilen belgelere ‘Gülkentkart Almak İçin Gerekenler’bölümünden ulaşabilirsiniz.
 3. İşlemlerde; T.C. Kimlik numarası, tarih,  mühür ve imza bulunmayan belgeler ile silinti ve kazıntı olan evraklar kabul edilmez.
 4. Gerçeğe aykırı belge veren ya da beyanda bulunan kişiler hakkında yasal işlem yapılır.
 5. * Açıköğretim (orta,lise ve üniversite dengi) öğrenci kart başvurularında, 29 yaşından gün almış olanlar, SGK’dan çalışmadığına dair hizmet dökümü getirmek zorundadır.
 6. Tam Gülkentkart harici, fotoğraflı olarak kişiye özel tanzim edilen Gülkentkart başkası tarafından kullanılamaz. Tespiti halinde, Belediye Meclisi tarafından belirlenen cezai müeyyideler uygulanır.
 7. Kişiselleştirilmiş Gülkentkart ın maddi menfaat karşılığı başkasına devredildiği veya kullandırıldığının tespiti halinde, uygulayıcılar tarafından Gülkentkart a el konulur ve yenisi düzenlenmez.
 8. Okul değişikliği yaptığı halde kaydını güncelletmeyen öğrencilerin Gülkentkart ı tam karta çevrilir.
 9. Yeni kişisel Gülkentkart talep edilmesi durumunda, eski kişisel kart iade edilmelidir.
 10. Kaybolan Gülkentkart için kayıp müracaatı yapılarak kullanıma kapattırılması gerekir. Aksi halde kart bakiyesinin azalmasından veya başkası tarafından kullanıldığının tespiti halinde cezai müeyyide uygulanmasından kart sahibi sorumludur.
 11. Arıza ve kayıp nedeniyle kart bakiyesinin iadesi, Gülkentkart gişelerinden yapılacak yenileme başvurusu sonrasında adınıza çıkarılacak yeni Gülkentkart ınıza bakiye aktarımınız gerçekleşebilecektir.
 12. Tam Gülkentkart a ait arıza ve kayıp işlemlerinde, dolumu sırasında bayi tarafından verilen ‘Dolum Fişi’istenmektedir.
 13. Sağlam Gülkentkart tan para iadesi yapılmaz.
  
 14. Kişiselleştirilmiş kart kullananlar (Öğrenci ve Kurum kartları) Kooperatifin belirlemiş olduğu dönemlerde veya vize zamanı gelmiş kartların online başvuru ile yılda bir kez vize yaptırmaları zorunludur. Vize ücreti güncel tarife üzerinden fiyatlanır.
 15. Buluntu nedeniyle idaremize intikal eden ya da online başvuru yapılmasına rağmen, 3 ay içerisinde teslim alınmayan Gülkentkart mevzuat hükümlerine göre tasfiye edilir.
 16. Online Gülkentkart başvurunuzda, girmiş olduğunuz bilgilere göre Gülkentkart ınız hazırlanacaktır. Bilgilerinizde yanlışlık tespit edilmesi ya da gerekli evrakların teslim edilmemesi durumunda Gülkentkart tarafınıza teslim edilmeyecektir. Bu kapsamda tahsil edilen ücretler iade edilmez. Kooperatif bütçesine irat kaydedilir.
 17. YÖKSİS sistemine kayıtlı olan üniversite öğrencileri indirimli Gülkentkart başvurusu yapabilir, bu kartlarla Kooperatifimize ait otobüslerden, indirimli olarak yararlanabilir. Ayrıntılı bilgi için  ‘Gülkentkart Almak İçin Gerekenler’ bölümünü inceleyiniz.
 18. İndirimli Gülkentkart ile şehir içi seyahat 2,75-TL,tam Gülkentkart ile 3,25-TL’dir,
 19. Gülkentkart ile aktarma yapılacak 30 dk içerisinde ikinci seyahat 1,50-TL’dir.
 20. Gülkentkart dolumunu kooperatifimize ait dolum gişelerinden ve bayilerinden yapabilir, Tam Gülkentkart teminini ise kooperatifimize ait dolum gişelerinden temin edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ‘Gülkentkart Dolum Yerleri’ bölümünü inceleyiniz.
 21. Gülkentkart adresinden, şehir içi toplu ulaşım araçlarının hareket saatlerine ulaşabilirsiniz
 22. Gerçeğe aykırı belge veren ya da beyanda bulunan kişiler hakkında yasal işlem yapılır.

İptal ve İade Koşulları – Tüketici Hakları

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun bir biçimde  teslim edilmek zorundadır.

3.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

4. Alıcı kart başvurusunu yaptıktan sonra hiçbir  nedenle  cayma yada vazgecme hakkına sahip olmayacakır.

5. Alıcı başvurusunu tamamladıktan sonra herhangi bir zaman dilimi içerisinde başvurusunu iptal edemez cayamaz ve geri iade etme durumu söz konusu olamaz.

6. Alıcı sipariş ettiği ürünün başvuruyu tamamladıktan sonra işleme alındığını, Başvurulan her kartın basıma girerek  bir maliyet oluşturduğunu bilmesi gerekir.

7. Kooperatifimiz Kart basma ve ulaştırma sürecindeki  Kartın maliyeti dışında (Kargo ile teslimat talep edilmemişse) hiç bir ek ücret talep etmez.

8. Kargo ile Teslimat talebinin yalnızca Isparta içinde kurye ile yapılacağını bilmesi gerekir.

9. Kargo ile Teslimat Yalnızca Isparta Merkez ve Mahallelerini kapsamaktadır. Farklı il ve ilçeler kargo ile teslimat kapsamında değildir.

10. Bu sebeple  yukarıdaki yazılı olarak beyan edilen 9   maddeyi kabul etmiş sayılır  başvuru yapan her bir birey  İPTAL - İADE VE CAYMA hakkının olmadığını bilmelidir.
SORUMLULUKLAR
a.Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.

b.Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c.Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
2.  Fikri Mülkiyet Hakları
2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
2.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

3. Gizli Bilgi
3.1. Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.
3.2. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

4. Garanti Vermeme: İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. KOOPERATİFİMİZ TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR.
5. Kayıt ve Güvenlik

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin  BAŞVURUSU ASKIYA ALINACAKTIR.


6. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler
Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.